fbpx

Aynur Ayaz

Danimarka / Frederiskberg doğumlu Aynur Ayaz,
Üniversitede Bilgisayar ve İşletme öğrenimi görmüş, medya ve PR alanında ihtisas kazanmış, eğitimlerini bu yönde almıştır.
Uzun yıllar medya sektöründe çeşitli kurum ve kuruluşlarda birçok dalda hizmetler vermiştir. Ayrıca şirketlerde kurumsal iletişim koordinatörü, 
eğitmen olarak da başarıyla çalışmış ve hem ulusal hem de uluslararası sayısız organizasyon, kongre, zirveler vb’ de sunuculuklar yapmıştır. 
Aynur Ayaz, Profesyonel olarak 18 yıldır Sunuculuk ve Spikerlik yapmaktadır. 
Gerek sunduğu ( Ulusal ve Uluslararası ) protokol sunumları, festivaller, ürün lansman toplantıları, açılışlar, sempozyumlar, paneller, gösteriler, konserler, üniversite mezuniyet törenleri gerekse de televizyonda sunduğu farklı TV formatlarındaki programlarla genç yaşta halkın takdirini kazanmayı, gönülleri kazanmayı başarmıştır.
Sunuculuğunu yaptığı gelenekselleşen organizasyonlarda sesi ve sahne üzerindeki duruşuyla sunduğu organizasyonların adeta kurumsal yüzü de olmuştur.

Mesleki kariyerinde pek çok işi bir arada yürütmeyi başaran Aynur Ayaz, 
sunuculuk ve spikerlik dışında köşe yazarlığı, yazarlık, eğitimcilik, halkla ilişkiler & tanıtım, birçok ulusal kanallarda yayınlanan TV dizilerinde konuk oyuncu olarak oynamıştır.
Geçmişte stajları dahil olmak üzere internet haber yayıncılığı sunumları, Tercüman Gazetesinde haftalık köşe yazılarıyla, Aktüel Gazetesinde gazeteci yazar kişiliğiyle de pek çok haber ve köşe yazısına imza atmıştır. 
Geçmişte ve bugün halen internet haber portallarından;haber7.com(5yıl), takipmedya.com(aktif),
Haber Kuşağı, Skyturk, Haber7yaman, iyigunler.net,gastee.com, Bizim Anadolu diğer yandan Kariyer Atölyesi ve İstanbul Semtleri web sitelerinde yazılarını yazmaya devam etmektedir. 

Spikerler Derneği Kurucu Üyesi olan Ayaz, derneğin Basın ve Halkla İlişkilerden sorumlu yönetim kurulu üyeliğini yapmıştır.
Bebek Üniversitesi Gelişim Derneği Başkan yardımcılığı bulunmaktadır.
Dünya Engelliler Birliği&Dünya Engelliler Vakfı üyesi ve derneğin kurumsal ilişkiler&Medya  komisyonunda aktif Medya Direktörüdür.
TÜMBİFED( Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Sosyal Dayanışma Federasyonu) üyesidir.Medya ve Organizasyon Komitesi yönettim kurulu üyesidir.
DÜŞÜN TAŞIN DERNEĞİ – Onursal Üyesidir.
USMED (Uluslararası Sosyal Medya Derneğinde eğitim ve sosyal sorumluluklardan sorumlu yönetim kurulu üyesidir.)

Kültür – Sanat çalışmaları, projeleri ile yakından ilgili Aynur Ayaz bunun yanında aktif olarak Karart Kültür Sanat’ın Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü görevini de sürdürmektedir.
Geçtiğimiz yıllarda aktif olarak Istanbul Medya Akademisi “TV Programcılığı ve Sunuculuk” eğitmenliği ile Turuncu Eğitim ve Danışmanlıkta yine iletişim eğitmenliği yapmıştır.
1998 yılından beri Delta FM’de Radyo Programcısı olarak başladığı meslek hayatını çeşitli gazete ve yayın portallarında köşe yazılarıyla ve Kanal 7, Fox TV, İstanbul Channel, TGRT Haber, CINE 5, TRT Müzik, Beyaz TV, FLASH TV, TRT AVAZ, TRT Diyanet, TRT1 gibi ulusal yayın yapan televizyon kanallarında gerek mutfakta, gerekse de uzun yıllar ekran önünde ünlü ekran yüzü olarak çalışarak yorulmadan ve başarılarına her geçen gün yenilerini katarak sürdürmektedir.

“Gülümseyen Objektif”,” Genç İletişim ” gibi bir çok sosyal sorumluluk projesinin içinde yer almış ve bazı STK’larla sosyal sorumluluk çerçevesinde çalışmıştır.
Sosyal sorumluluk çerçevesinde 2014-2015 Kaktüs Kabare Tiyatrosu’nun
( Kadın & Erkek şiddetine hayır diyen ) Tevfik Yapıcı’nın “SESSIZ ÇIĞLIK” adlı sahnelenen oyununun oyuncularından olmuştur.
Konuk oyuncu olarak yer aldığı ‘Guruldayan Kalpler’ isimli bir tane sinema filmi ve KANAL7 için hazırlanmış BEYAZ KARANFİL’in hırsızı adlı gerçek kesitli bir dizisi de bulunmaktadır.

Çocuklukta başlayan uzun soluklu kariyer yolculuğunda var olan siyaset ilgisi ile siyasi çalışmalarda Resmi aday adaylıkları mevcuttur.


Televizyon Çalışmaları & Programlarından bazıları ( 1999 – 2017 )

 

KANAL  7             HABER Merkezi & Muhabir  ( Seslendirmen ) 

FOX TV                 Şehirde Birgün Programı Yapımcı & Sunucu & Muhabir 

İstanbul Channel  Haber merkezi ( Ana Haber Spikeri ) 

TGRT Haber         ( Modern Yönetimler Programı Sunucu/Moderatör)

CINE 5                  Kabe Hatıraları Programı (5 yıl tekrarı ile sürmüştür.)

                             Tarih ve Medeniyet Programı ( Sunucu&Moderatör )

                                                                            ( Prof.Dr.Ahmet Şimşirgil ile )

                             Anne Hikayeleri Programı, Kendine İyi Bak Programı, Prof. Dr Bülent Zülfikar Hoca ile Çocuklarımız Için 

                             ( çocuk sağlığı programı )

TRT Müzik            Klip Sizden Programı – Sunucu

Beyaz TV              Mutfaktakiler Programı – Yapımcı&Sunucu

FLASH TV            Bizim Bakkal – Sunucu
TRT AVAZ            Necmettin Nursaçan İle Rahmet Kapısı (Sunucu)

TRT Diyanet        Necmettin Nursaçan İle Rahmet Kapısı (Sunucu)

TRT1                   Komşum Benim (Sunucu)