fbpx

İdil uğural

 

İstanbul Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümünü bitirmiştir ve şu anda İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaktadır.

İş Hayatına otelcilik, halkla ilişkiler, insan kaynakları, proje müdürlüğü, sigorta, danışman ve yurtdışı eğitim danışmanı olarak iş hayatına özel ve kurumsal firmalarda çalışmıştır.  Yoga eğitmenliği üzerine çalışmalarına devam etmektedir.

İş hayatı içindeyken İnsan Kaynakları Yönetimi, Beden Dili, İletişim, Motivasyon Yönetimi, çeşitli alanlar için Satış ve Pazarlama, Bes, Performans Yönetimi, Ürün, Müşteri Odaklı İlişki Yönetimi eğitimlerini almıştır.

2015 yılında Dialog Anlatım ve İletişim Kurumu’nda Sunuculuk ve Spikerlik Eğitimi almıştır.

1998’den itibaren kişisel gelişim, psikoloji, yoga, nefes ve çeşitli meditasyon teknikleriyle ilgilenerek bu konularda özel kişilerden birebir eğitimler almış, grup eğitimlerine ve workshoplara katılmıştır. “Theta Healing Basic DNA”, “Theta Healing Advanced DNA” eğitimlerini tamamlayarak Theta Healing uygulayıcısı olarak çalışmalar ve uygulamalar yapmaktadır.

Dünyadaki tek yoga üniversitesi olan Swami Vivekenanda Yoga Üniversitesi’nin İstanbul Yoga Merkezi’ndeki Yoga Eğitmenliği Programı’nı tamamlamıştır. Neslihan İskit’den Hamile yogası ve Feride Mehdizade’den Yüz yogası (Yüz Jimlastiği) eğitimini almıştır. Üniversite bitirme ödevini ofis yogası üzerine çalışmalar yaparak tamamlamıştır.  Sağlıklı erişkin için yoga, çocuk yogası, ağrı ve stres için özel yoga seansları, hamile yogası, ileri yaş ve ofis yogası eğitimleriyle nefes egzersizleri, çeşitli meditasyonlar, yüz yogası, göz sağlığı için göz yogası çalışmaları yapmaktadır.